Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Football League: Ηρακλής Ψ. – Καλλιθέα 0-0

Football League: Ηρακλής Ψ. – Καλλιθέα 0-0

Το παιχνίδι των Ψαχνών δεν είχε νικητή, αφού Ηρακλής αν και ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο, δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Καλλιθέας.

Ο Ιβάν Γέσιτς έκανε τα πάντα για να πάρει το τρίποντο η ομάδα του, ωστόσο ο ίδιος και οι συμπαίκτες του έπεσαν πάνω σε έναν εκπληκτικό Θανάση Μιχελή, ο οποίος απέτρεψε την ήττα της αθηναϊκής ομάδας.

Η σημαντικότερη ευκαιρία καταγράφηκε στο 67ο λεπτό όταν το δυνατό σουτ του Γέσιτς τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Ηρακλής Ψαχνών (Νίκος Παντέλης): Τόλιος, Α. Σικαλιάς, Ρεπετσάς, Λαμπρόπουλος, Μήτσης, Μπακομήτρος, Βανγκέλι (71′ Πούλγκα) Ρούτσης, Γέσιτς, Ογιαρμπίντε (56′ Μπαράνκος), Σέγκος (81′ Χαϊκάλης).

Καλλιθέα (Λύσανδρος Γεωργαμλής): Μιχελής, Ρουσάκης, Φουτσίνι (52′ Μαρουκάκης), Χατζόπουλος, Χριστοφιλέας, Ματσούκας (63 Τρεκαρίτσι), Ντακόλ, Φαγιέ, Πίκολο, Κατσικογιάννης (83′ Σταύρου), Βιγιαρέχο.