Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Ο Ηρακλής Ψαχνών στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα! (vid)

Ο Ηρακλής Ψαχνών στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα! (vid)

Στην πρώτη θέση της Football League ανέβηκε ο Ηρακλής μετά τη νέα εντός έδρας νίκη επί της Λάρισας με 1-0.

Πλέον περιμένει στραβοπάτημα των αντιπάλων του στις υπόλοιπες αναμετρήσεις του Σαββατοκύριακου!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις με την συμπλήρωση του δεκαλέπτου. Ο Σέγκος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Εύβοιας με δυνατό σουτ μετά από σέντρα ακριβείας του Τάουερ.
Η Λάρισα αντέδρασε και είχε δοκάρι στο 34′. Ο Ηρακλής λίγο πριν το τέλος του Α’ ημιχρόνου απάντησε στις ευκαιρίες με τον Τάουερ, ο οποίος ήταν πάρα πολύ καλός σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.
Στην επανάληψη ο Ηρακλής στηρίχτηκε στην καλή του άμυνα και κράτησε εύκολα το μηδέν.
Ένα ακόμα ροζ φύλο αγώνα με την ομάδα του κόουτς Βαζάκα, που δείχνει ικανή να κινηγήσει το όνειρο της ανόδου στη Super League μέχρι τέλους…

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Σικαλιάς, Ζουλιώτης (70’ λ.τ Ντελέκος), Τάουερ, Ρεπετσάς, Μπακομήτρος, Σέγκος, Λιόσης, Κονέ, Βανγκελί (66’ Ρούτσης), Ποκόνγκ (90’ Λούτσιο), Γέσιτς.

Λάρισα (Μιχάλης Ζιώγας): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Δημόπουλος, Σκόνδρας, Ραπτάκης, Μάγγος (46’ Πόνσε), Νεμπεγλέρας, Ζεκίνια (74’ Φρανκού), Χασομέρης, Παπαϊωάννου (59’ Μπλέντι), Τσιμπάμπα.