Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών 2-0

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών 2-0

Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Ηρακλή Ψαχνών και ουσιαστικά αφήνει εκτός πλέι οφ την ομάδα της Εύβοιας.

Ο Ολυμπιακός Βόλου του πρώην προπονητή του Ηρακλή Ψαχνών Γιώργου Βαζάκα μετά από 2 χαμένες κλασικές ευκαιρίες, κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ όταν ο Παναγιώτης Κατσιαρός εκμεταλλεύθηκε μία σέντρα του Μάριο Μπρέσκα στο 29ο λεπτό και με σουτ άνοιξε το σκορ.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Μπρέσκα εκτέλεσε κόρνερ και ο Θανάσης Κωστούλας με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-0.

Ολυμπιακός Βόλου (Γιώργος Βαζάκας): Γκίτκος, Καρράς, Κατσιαρός, Κωστούλας, Παλαιολόγος, Ολίσε, Πινδώνης, Μπρέσκα, Ανιέτε (48′ Χατζηπαντελίδης, 64′ Καπετάνος), Σολάκης (82′ Ογκουνσότο), Γενγκά.

Ηρακλής Ψαχνών (Νίκος Παντέλης): Γ. Σικαλιάς, Ρεπετσάς, Πλάτανος, Μπακομήτρος, Α. Σικαλιάς (46′ Αμέντολα), Δήμου, Γέσιτς, Βανγκέλι, Λαμπρόπουλος, Σέγκος (60′ Πούλγκα), Ογιαρμπίντε (46′ Xαϊκάλης).