Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Νέα ήττα για τον Ηρακλή Ψαχνών (2-1) στη Καλλονή

Νέα ήττα για τον Ηρακλή Ψαχνών (2-1) στη Καλλονή

Για έβδομο σερί αγώνα ο Ηρακλής Ψαχνών έμεινε μακριά από νικηφόρο αποτέλεσμα.

Ηττήθηκε από την Καλλονή με 2-1 και πλέον έμεινε πολύ πίσω για το κυνήγι μιας θέσης που οδηγεί στην άνοδο.

Μετά το πρώτο ημίωρο, όπου το παιχνίδι ήταν αρκετά σκληρό, οι γηπεδούχοι άρχισαν να εντείνουν την πίεσή τους και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κάντζι άνοιξε το σκορ με κεφαλιά-ψαράκι. Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο 70ό λεπτό όταν ο Γιώργος Μανούσος έκανε το 2-0 με υπέροχη λόμπα, ενώ το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα ήταν να σημειώσει το γκολ της παρηγοριάς με πλασέ του Πέδρο.

Καλλονή (Μπάμπης Τεννές): Σιδεράκης, Κώτσιος, Αναστασιάδης, Χωριανόπουλος (79′ Γάλας), Λαμπρόπουλος, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ντιμπαλά (68′ Σερφά), Μάρα (46′ Κάντζι), Σιλιγαρδάκης.

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Δήμου, Λαμπρόπουλος, Λιόσης (60′ Ρούτσης), Μπακομήτρος, Μήτσης, Σεοταχούλ (83′ Μπαράνγκος), Πούλγκα (74′ Ογιαρμπίντε), Γέσιτς, Χαϊκάλης.