Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Λύγισε στις καθυστερήσεις στο ντέρμπι με τον Εργοτέλη ο Ηρακλής Ψαχνών

Λύγισε στις καθυστερήσεις στο ντέρμπι με τον Εργοτέλη ο Ηρακλής Ψαχνών

Ο Εργοτέλης νίκησε στις καθυστερήσεις (1-0) τον Ηρακλή Ψαχνών, ο οποίος ηττήθηκε μετά από 19 αγώνες!

Την πρώτη του ήττα μετά από 19 αγώνες υπέστη ο Ηρακλής Ψαχνών, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς με γκολ του Λαμπίν στο 90ο λεπτό πήρε το τρίποντο της νίκης και εδραιώθηκε στην κορυφή της Football League, ανοίγοντας την ψαλίδα από τους δεύτερους ΑΕΛ και Ηρακλή Ψαχνών στους 5 βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Πίτσος, Τζανακάκης (86′ Δωματάς), Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Ρομάνο, Μπουχαλάκης, Βερπακόφσκις, Χαντί (68′ Χρυσοφάκης), Ζάχορα (57′ Λαμπίν), Γκαντιάγκα.

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Γ. Σικαλιάς, Μπακομήτρος, Πούλγκα (59′ Βανγκελί), Γιέσιτς, Ζουλιώτης, Μπαράνγκος, Λαμπρόπουλος, Δήμου (78′ λ.τ Μήτσης), Ρούτσης (65′ Α. Σικαλιάς), Ρεπετσάς, Χαϊκάλης.

Πηγή: contra.gr