Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Εύκολες νίκες για ΑΟ Χαλκίς και Λουκίσια

Εύκολες νίκες για ΑΟ Χαλκίς και Λουκίσια

Εύκολες νίκες πέτυχαν  ΑΟ Χαλκίς και Λουκίσια. Ρεπό είχε ο Ευβοϊκός Αγ. Νικολάου.

Εύκολη εντός έδρας νίκη με 4-0 για τον ΑΟ Χαλκίς απέναντι στον Πέλοπα Κιάτου.

Η ομάδα της Χαλκίδας μπήκε αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο και καθάρισε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, αφού όλα τα γκολ τα πέτυχε στο πρώτο 45λεπτο.

Τα γκολ πέτυχαν στο 10’ ο Ευσταθίου για το 1-0, στο 25’ και στο 29’ ο Γκιόκας έκανε το 2-0 και το 3-0 αντίστοιχα και το τελικό σκορ έγραψε ο Τσουπεής στο 44’.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχάλης Κασάπης):Σαλεμής, Παπακωνσταντίνου, Πέτσης, Καραμπάς (84 Σταματίου), Γκιόκας, Ευσταθίου, Μπλατσέρης, Τσετιροκλής, Θωμάς, Φελέκης, Τσουπεής

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ (Βασίλης Τζαλακώστας):Χασανμπέλι, Ντερτιλής, Μιχαλόπουλος, Μυργιώτης, Αντωνόπουλος, Παπαϊωάννου, Λίλιος (72′ Συρίγος), Σταύρου, Πράττος (41 λ.τρ. Πετρόπουλος), Λυμπερόπουλος, Γκουγκουλής (46′ Σελλάς)

Εύκολη εκτός έδρας νίκη απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας Πορτοχελιακό, πέτυχε ο ΑΟ Λουκισίων με σκορ 0-3.

Tο σκορ για το 0-1 άνοιξε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κωνσταντακά στο 30’, στο 71’ ο Τσελέπης διπλασίασε τα τέρματα για τα Λουκίσια και το τελικό 0-3 σημειώθηκε στο 82’ από τον Ντούμα.

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Χατζής):Δρούζας (46′ Μπουρνιάς), Κοξίδης, Ιωαννίδης, Οικονόμου (43′ λ.τρ Κόκκαλης) , Ντάκος (70′ Κλωνάρης), Σταυρόπουλος, Αντωνόπουλος Α., Γιαννακόπουλος, , Ζαραφωνίτης Ι.Ε. , Ζαραφωνίτης Ι. Μ., Τέτα

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ (Γιώργος Λάμπρου):Ντελής, Ντοβίνος,Κοροβέσης, Προβής, Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος (89′ Αγγέλου), Κουτσαυλής, Ντούμας, Κωνσταντάκας, Τσελέπης (86′ Μπογδάνος). Αποστόλου (88′ Κόλλιας)