Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓ.ΚΟΣΜΑΣ 2/3/18

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓ.ΚΟΣΜΑΣ 2/3/18

Στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων που έγινε τη Μ. Δευτέρα 2/3/18 στον Αγ. Κοσμά έλαβε μέρος ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ με 23 αθλητές. Ο Σύλλογος μας κατέκτησε την 11η θέση ανάμεσα σε 38 Σωματεία της Ανατολικής  Στερεάς , Εύβοιας καθώς και  Ανατολικής Αττικής .Αναλυτικά:

Τη 4η θέση κατέκτησε στο τριπλούν με επίδοση 12.75μ και τη 5η θέση στο μήκος με 5.84μ ο Πότσι Μιχάλης. Την 6η θέση στα 800μ κατέκτησε ο Παμπαίδας Κουτουλής Χρήστος του Κωνσταντίνου με ατομικό ρεκόρ 2.07.86. Στο ίδιο αγώνισμα 14ος ήταν και ο Μαυρομμάτης Σίμος Παμπαίδας και αυτός  με επίδοση 2.14.23.Την 6η θέση κατέκτησε και η σκυτάλη μας με τους Κουτουλή Χρήστο του Δήμου , Ντάρλα Νικόλα, Ανδρεαδάκη Σταμάτη και Μπρούζο Παλαιολόγο με χρόνο 46.35’’. Επίσης στα 100μ ο Μπρούζος Παλαιολόγος έτρεξε σε χρόνο 11.94΄΄,ο Κουτουλής Χρήστος του Δήμου 12.10΄΄, ο Ντάρλας Νικόλας 12.12’’ και ο Μελίτας Γιώργος σε χρόνο 12.60΄΄. Στο τριπλούν ο Ανδρεαδάκης Σταμάτης κατέκτησε τη 10η θέση με 11.75μ ενώ στο μήκος ο Ακριώτης Κωνσταντίνος έκανε 5.16μ. Στο δίσκο ο Σαλλακίδης Ερμής έριξε 28.15 μ, ο Χατζόπουλος Μανώλης 26.25μ και ο Γραμματικός Δημήτρης 23.50μ.

Στις Κορασίδες τώρα τη 3η θέση στα 100μ εμπόδια πήρε η Μπέτσα Γεωργία με επίδοση 16.90’’, τη 4η θέση στο ίδιο αγώνισμα κατέκτησε η Ρήγα Χριστιάννα με χρόνο 17.74’’ και τη 5η θέση η Κανατά Νικολέττα με χρόνο 17.77’’. Στα 400μ με εμπόδια τη 4η θέση πήρε η Ρήγα Χριστιάννα με χρόνο 1.16.74’’ και τη 5η θέση η Κανατά Νικολέττα με χρόνο 1.18.02’’. Στο ακόντιο στη 4η θέση βρέθηκε η Κουλουριώτη Μαρία με επίδοση 29.72μ που αποτελεί και ατομικό της ρεκόρ. Στα 100μ έτρεξε η Τσούτση Μαρία με χρόνο 13.61’’,η Γιαμαρέλου Χρύσα με χρόνο 14.12’’ και η Λουκα Σταματένια με χρόνο 14.39’’. Στο μήκος τη 12η θέση κατέλαβε η Γιαμαρέλου Παρασκευή με επίδοση 4.62μ ενώ  στο ίδιο αγώνισμα πήρε μέρος και η Μαντασά Ιωάννα με επίδοση 4.03μ. Στο δίσκο αγωνίστηκε η Θεοφίλου Γιωταλένα με επίδοση 22.70μ και η Ζέρη Ελεάννα με επίδοση 22.30μ.Τέλος η σκυτάλη των Κορασίδων έφτασε στην 11η θέση με τις Λούκα Σταματένια, Τσούτση Μαρία, Γιαμαρέλου Χρύσα και Μπέτσα Γεωργία και χρόνο 53.96’’.