Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Γ΄Εθνική – 3ος όμιλος: Απογοήτευσε ο ΑΟΧ – Εκτός έδρας νίκη για την Κύμη.
ao_chalkis_logo

Γ΄Εθνική – 3ος όμιλος: Απογοήτευσε ο ΑΟΧ – Εκτός έδρας νίκη για την Κύμη.

Με δύο γκολ στο Α’ Ημίχρονο πέρασε νικηφόρα  η Κύμη από την έδρα του Μακροχωρίου επικρατώντας 2-0. Ο Κεμαβόρ στο 27’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Φαρούκ στο 35’ να κάνει το 2-0.

ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ: Σταματέλος, Ηλιάδης Γ. (32′ λ.τρ. Τζεϊρανίδης), Ποζίδης (66′ Βούλγαρης), Συμεωνίδης, Σαλέπης, Ελευθεριάδης, Ηλιάδης Α., Πιέτρα, Γεωργίου (56′ Καφές), Τσακαλίδης, Σαρηγιαννίδης
ΑΟ ΚΥΜΗΣ: Πάππος, Κόκκος, Κοκκάλας, Καρατζάς, Γεωργουδάκης (61′ Κραββαρίτης), Τσιάτσιος (88′ Καρλής), Φωτιάς, Δήμου, Κεμαβόρ (70′ Μήτρου), Φαρούκ, Πακούλεφ

Με γκολ στις καθυστερήσεις ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας επικράτησε 1-0 του Α.Ο. Χαλκίς.

Η εντός έδρας ήττα έφερε προβληματισμό στις τάξεις της Χαλκίδας, κυρίως για την αγωνιστική παρουσία της ομάδας.  Ο Δερμίσης ήταν ο σκόρερ για τους φιλοξενούμενους.

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Σουτζόγλου, Φέτσης, Μπαλαμπάνης, Καραμπάς, Γκαράνης, Ευσταθύου, Ταυταρίδης (46′ Κάφας), Ναουνίδης, Βαλτάνος (46′ Κάρος), Σέγκος, Τσαλμάς (78′ Τσατσαρώνης)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ: Σακελλαρίδης, Καπασακαλίδης, Δερμίσης, Δημητρίου, Τασίδης, Παυλίδης, Παμλίδης, Τσαγκαράκης (75 Σταυρέας), Κλιάνης (58′ Μπαγέας), Νάκας, Τσικαλόπουλος (70′ Τσιάνος)