Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Αχαρναϊκός – Ηρακλής Ψαχνών 1-3

Αχαρναϊκός – Ηρακλής Ψαχνών 1-3

Μεγάλο διπλό για τον Ηρακλή Ψαχνών μέσα στην έδρα του Αχαρναϊκού, με εκπληκτική απόδοση στο Β΄ημίχρονο!
Μετά από ένα αμφίρροπο Α’ ημίχρονο, στο οποίο δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα, κανείς δεν περίμενε τα πολλά γκολ που μπήκαν στην επανάληψη.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά από το πρώτο λεπτό του Β’ ημιχρόνου. Ανεβάσαν την απόδοση τους και με πρωταγωνιστή τον Κρητικό μόλις στο 56′ κατάφεραν να προηγηθούν με 0-2. Το σκορ είχε ανοίξει τρία λεπτά πριν πάλι ο Κρητικός (53′).
Στη συνέχεια η ομάδα των Ψαχνών έπαιξε πιο συντηρητικά και οι γηπεδούχοι 73′ αντέδρασαν με γκολ του Ογκουνσότο.
Ο Ντελέκος όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη με γκολ στο 85′ έγραψε το τελικό 1-3.
Ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα για τον Ηρακλή Ψαχνών που παραμένει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας και μάλιστα αήττητος.