Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Football League: Καλλιθέα – Ηρακλής Ψαχνών 1-1

Football League: Καλλιθέα – Ηρακλής Ψαχνών 1-1

Για 10η συνεχόμενη αναμέτρηση αήττητη η ομάδα της Εύβοιας.

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 31΄με σκόρερ τον Σέγκο. Στη συνέχεια η Καλλιθέα πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να ισοφαρίσει στο  43′ με τον Μαρουκάκη.
Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αισθητά με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή αλλά να είναι φλύαροι. Από την άλλη ο Ηρακλής, ο οποίος ήταν ευχαριστημένος με το βαθμό της ισοπαλίας, πρόσεχε περισσότερο την άμυνα του. Έτσι συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά χωρίς κάτι αξιοσημείωτο και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν του βαθμούς.

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Ντακόλ, Μουσταφίδης, Καλτσάς, Χριστοφιλέας, Αρβανίτης, Ρουσάκης, Μαρουκάκης, Πλάτανος (46′ Σταύρου), Κατσικογιάννης (52′ Ατματζίδης), Φαρινόλα.

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Σικαλιάς, Ρεπετσάς, Κονέ, Τάουερ, Βανγκελί (72′ Ντελέκος), Μπακομήτρος, Γέσιτς, Ρούτσης, Χαϊκάλης (63′ Ποκόνγκ), Σέγκος, Λιόσης.