Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Football League: Ηρακλής Ψαχνών – Φωκικός 1-1

Football League: Ηρακλής Ψαχνών – Φωκικός 1-1

Σημαντικό έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για να πλασαριστεί στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ έχασε ο Ηρακλής Ψαχνών

ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Φωκικό. Ο Έρικ Γουόρντεν εκμεταλλεύθηκε ένα από τα πολλά αμυντικά λάθη, στο 20ό λεπτό, και άνοιξε το σκορ, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κοντινή προσπάθεια του Γκέρσον Σεοταχούλ στο 69ο λεπτό. Αμφότερες οι ομάδες έχασαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, αλλά το σκορ παρέμεινε αμετάβλητο μέχρι τέλους.

Ηρακλής Ψαχνών (Νίκος Παντέλης): Γ. Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Πλάτανος, Ρεπετσάς, Λαμπρόπουλος, Μπακομήτρος, Ρούτσης (29′ Βανγκελί), Πούλγκα (72′ Μπαράνγκος), Χαϊκάλης, Ογιαρμπίντε (57′ Σεοταχούλ), Σέγκος.

Φωκικός (Πέτρος Δημητρίου): Γεωργίου, Παπαζούδης, Χαλούλος, Λίτσος, Κωστόπουλος, Σκαρίμπας, Νάστος, Αλμπέρτο, Γουόρντεν (85′ Λουκίνας), Καραπέτσας (62′ Μαρτίνος), Γκόμες (91′ Αργυρός).