Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Football League: Ηρακλής Ψαχνών – Ολυμπιακός Βόλου 1-1

Football League: Ηρακλής Ψαχνών – Ολυμπιακός Βόλου 1-1

Ισοπαλία στο κατάμεστο γήπεδο των Ψαχνών με τον Ηρακλή να είναι καλύτερος, αλλά τον Ολυμπιακό Βόλου να παίρνει τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος με γκολ του Ογκουνσότο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο μάτς και με τη βοήθεια του κόσμου κυριάρχησαν μέσα στο γήπεδο. Όμως στο Α’ ημίχρονο οι ευκαιρίες των Σεοταχούλ και Αμεντόλα δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Όσο περνούσε η ώρα ο Ολυμπιακός Βόλου ισορροπούσε το παιχνίδι, αλλά και πάλι η υπεροχή της ομάδας των Ψαχνών ήταν ξεκάθαρη. Πάντων οι Βολιώτες θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί στο 42΄όταν ο Μπακαγιόκο έχασε την ευκαιρία του αγώνα.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε αλλά δεν έγιναν μεγάλες φάσεις στις δύο εστίες. Παρόλα αυτά ο Ηρακλής κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 65′ με τον Δήμου.

Η ομάδα του Βόλου όμως αντέδρασε και στο 79′ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ογκουνσότο….

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Δήμου, Μήτσης, Λιόσης, Ρούτσης, Γκέρσον, Αμέντολα (46′ Βανγκελί), Μπάρανκος, Σέγκος.

Ολυμπιακός Βόλου (Σούλης Παπαδόπουλος): Γκίτκος, Κατσιαρός, Γόγολος (43′ λ.τ Παλαιολόγος), Γκότοβος, Καρράς, Μπολάτι, Τσιάτσιος, Μπρέσκα, Γιενγκά, Μπακαγιόκο, Ογιαρμπίντε (46′ Ογκουνσότο).