Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Football League: Επισκοπή – Ηρακλής Ψαχνών 2-2

Football League: Επισκοπή – Ηρακλής Ψαχνών 2-2

Κοιλιάρας και Γκονζάλες ήταν οι πρωταγωνιστές της αναμέτρησης, η οποία προσέφερε πολλές συγκινήσεις στους θεατές.

Ο Ηρακλής Ψαχνών κατάφερε να προηγηθεί στο 30΄μέσα στη έδρα της Επισκοπής με σκόρερ τον Κοιλιάρα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο Β’ ημίχρονο και κατάφεραν να γυρίσουν στο ματς μέσα επτά λεπτά με δύο τέρματα του Γκονάλες (55′ και 62′).

Οι Ευβοιώτες όμως δεν είχαν πει την τελευταία του λέξη και ισοφάρισαν πάλι με τον Κοιλίαρα στο 82′.

Πολύτιμος βαθμός για τον Ηρακλή Ψαχνών που δείχνει πως και φέτος είναι ικανός να πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Football League.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Καλογεράκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Δελήμπασης, Πουλάκης (36′ Μαρτσάκης), Γκονζάλες, Σουμπασάκης (46′ Σεληνιωτάκης), Τζέσι (76′ Ανωγειανάκης), Τάντιτς

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Αθανασόπουλος, Παλαιολόγος, Τζανής, Στουρνάρας, Λάμπρου, Μπακομήτρος (81′ Τριανταφύλλου), Κοιλιάρας, Επιτροπάκης (81′ Σπανός), Τσιμότσι, Ντάνιελ (75′ Πατσατζόγλου), Κρητικός