Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Football League: Αν. Επανωμής – Ηρακλής Ψαχνών 1-1

Football League: Αν. Επανωμής – Ηρακλής Ψαχνών 1-1

Ισόπαλος  1-1 ήρθε ο Ηρακλής Ψαχνών με την ουραγό του βαθμολογικού πίνακα, Αναγέννηση Επανωμής. Γλίτωσε την ήττα στο τέλος μετά από απόκρουση του Σικαλιά σε πέναλτι των γηπεδούχων.

Ο δυνατός αέρας που φυσούσε δυσκόλεψε πολύ τις προσπάθειες και των δύο ομάδων.

Ο προπονητής του Ηρακλή δήλωσε μετά τον αγώνα ότι το αποτέλεσμα ήταν θετικό για την ομάδα του.

Ο Ηρακλής έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, αφού η Αναγέννηση προηγήθηκε με τον Σικαλόπουλο στο 10’.

Η απάντηση του Ηρακλή δεν άργησε να έρθει καθώς ισοφάρισε τον αγώνα σε 1-1 με σουτ του Χαϊκάλη στο 23’.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν κακό ενώ ο δυνατός άνεμος εξακολουθούσε να φυσούσε στο γήπεδο και να δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτών.

Ο Ηρακλής στο τέλος γλίτωσε την ήττα αφού οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 85’, όταν ο Μήτσης σήκωσε ψηλά το πόδι του και βρήκε στο πρόσωπο αντίπαλό του. Ο Αναστασίου εκτέλεσε το πέναλτι αλλά ο Σικαλιάς απέκρουσε.

Στο 89’ ο διαιτητής απέβαλε από τον πάγκο του Ηρακλή τον προπονητή Γιώργο Βαζάκα.

Αναγέννηση Επανωμής (Κώστας Βελιτζέλος): Ταταρίδης, Νταντάμης (76′ λ.τ Λαμπερνάκης), Κουκουλέκης, Σαμουηλίδης (62′ λ. Τζανδάρης), Μωυσίδης, Κουλίδης, Δραγανίδης, Ταχμαζίδης, Κυζιρίδης, Σικαλόπουλος (90+4′ Μπαλασάς), Αναστασίου

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Μήτσης, Δήμου, Μπακομήτρος, Ντελέκος (88′ Μπαλαμπάνης), Ρούτσης, Βαγγελή (64′ Ιακωβάκης), Γέσιτς, Χαϊκάλης, Σέγκος