Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Στην 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ο Ηρακλής Ψαχνών

Στην 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ο Ηρακλής Ψαχνών

Θα παίξει με την Βέροια.

Το απόγευμα του Σαββάτου νίκησε στην έδρα του τον Παναιγιάλειο με 2-1 στην παράταση. Το 90λεπτο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1.
Στο 34′ Ηρακλής Ψαχνών άνοιξε το σκορ με δυνατό μακρινό σουτ του Τσιμότζι. Ο Παναιγιάλειος ισοφάρισε με κεφαλιά του Γκούμα από σέντρα του Παπαχρήστου στο 73′.
Στην παράταση αφού τη ομάδα της Εύβοιας έχασε πολλές ευκαιρίες τελικά πήρε το προβάδισμα και την νίκη-πρόκριση στο 117’με κεφαλιά του Μπακομήτρου.

Οι συνθέσεις του αγώνα Ηρακλής Ψαχνών-Παναιγιάλειος:

Ηρακλής Ψαχνών: Πουρής, Στουρνάρας, Παλαιολόγου, Τζανής, Λάμπρου, Τσιμόντζι, Μπακομήτρος, Κοιλιάρας, Σπανός, Επιτροπάκης, Τριανταφύλλου.

Παναιγιάλειος: Ανδρούτσος, Παπαχρήστος, Αγουρίδης, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας, Μπούνας, Γκούμας, Αλεξάντροβιτς, Λαζανάς, Φλίγκος