Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Ισόπαλλος 1-1 με Παναχαϊκή στην Πάτρα ο Ηρακλης Ψαχνών

Ισόπαλλος 1-1 με Παναχαϊκή στην Πάτρα ο Ηρακλης Ψαχνών

Ο Ηρακλής Ψαχνών έχασε την ευκαιρία να αποσπαστεί από Νίκη Βόλου, Απόλλωνα και ΑΕΛ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Παναχαϊκή.

Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με τον Αντώνη Λιόση, αλλά οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στην ισοφάριση με τον Σπύρο Σπίνουλα, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε τη λάθος απομάκρυνση των αντίπαλων αμυντικών. Δέκα λεπτά αργότερα (στο 66′) το βολέ του Μάριου Σέγγου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κυριάκου Ανδρούτσου.

Παναχαϊκή (Κούτσης): Ανδρούτσος, Βασιλαντωνόπουλος, Λίτσης (63′ Κωνσταντινίδης), Τέλλος, Βάντερσον (83′ Σαλαμαστράκης), Σπίνουλας, Κοιλιάρας, Μπαξεβάνος (27′ Κοκκίνης), Εντζιοντό, Βοσκόπουλος, Ρεκλείτης.

Ηρακλής Ψαχνών (Βαζάκας): Γ. Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Δήμου, Μήτσης, Ρούτσης, Λιόσης (75′ Α. Σικαλιάς), Μπαράνκος (45′ Ογιαρμπίντε), Μπακομήτρος, Σέγκος, Σεοταχούλ (54′ Λαμπρόπουλος).

Πηγή: contra.gr