Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Ηρακλής Ψαχνών – Παναχαϊκή 0-1

Ηρακλής Ψαχνών – Παναχαϊκή 0-1

Το σπάνιο γκολ του Κβάμε Ατζεμάν Παμπόε στο 54ο λεπτό χάρισε στην Παναχαϊκή τη μόλις τρίτη της εκτός έδρας εφετινή νίκη.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα της Πάτρας έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Δημήτρη Γκούρτσα, ενώ λίγα λεπτά μετά τη σέντρα του δευτέρου, ο Παμπόε τήρησε ένα fair play γυρνώντας την μπάλα προς τον Τόλιο, όμως, εκείνος δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και το σκορ άνοιξε!

Στο 64ο λεπτό ο διαιτητής Αριστείδης Βάτσιος απέβαλε τον Παναγιώτη Τοκπασίδη (βοηθός του Νίκου Παντέλη) επειδή διαμαρτυρήθηκε στον τέταρτο.

Ηρακλής Ψαχνών (Παντέλης): Γ. Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Πλάτανος (40′ Ντελέκος), Δήμου, Λαμπρόπουλος, Μπακομήτρος, Α. Σικαλιάς (69′ Ρούτσης), Βανγκελί (58′ Χαϊκάλης), Σεοταχούλ, Γέσιτς, Σέγκος.

Παναχαϊκή (Φυντάνης): Ανδρούτσος, Σπίνουλας, Χοτζάλι (86′ Ντε Πάουλα), Ρεκλείτης, Λίτσης, Τέλλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παμπόε, Γκούρτσας (90′ Αδαμόπουλος), Καραμανλής, Πλέγας (73′ Χούσα).

Πηγή: contra.gr