Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Εκτός πλέι οφ ο Ηρακλής Ψ. Ηττήθηκε στις Σέρρες με 1-0

Εκτός πλέι οφ ο Ηρακλής Ψ. Ηττήθηκε στις Σέρρες με 1-0

Με γκολ του Αλεξάνταρ Σίμιτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Πανσερραϊκός λύγισε τον Ηρακλή Ψαχνών θέτοντάς τον νοκ άουτ από τα πλέι οφ.

Τα “λιοντάρια” είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, κέρδισαν 9 κόρνερ (έναντι ενός των φιλοξενούμενων), ωστόσο δεν δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες. Τελικά η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου πήρε τη νίκη χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σίμιτς στην εκπνοή.

Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Τοντόροφ, Παντελιάδης (75′ Τσαούσης), Μπριλάκης, Παρασκευαΐδης, Κ. Τριανταφύλλου, Σιάκκας (66′ Σ. Τσιμίκας), Γιαννόπουλος (58′ Σερέκας), Κόντος, Σίμιτς, Στεφανίδης.

Ηρακλής Ψαχνών (Νίκος Παντέλης): Τόλιος, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Λαμπρόπουλος, Ρούτσης (65′ Βανγκέλι), Μπακομήτρος, Μήτσης, Χαϊκάλης (87′ Ντελέκος), Γέσιτς, Α. Σικαλιάς, Σέγκος (56′ Πούλγκα).