Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Ασταμάτητος ο Ηρακλής Ψαχνών. Νίκησε 1-0 τον Εθνικό Γαζώρου

Ασταμάτητος ο Ηρακλής Ψαχνών. Νίκησε 1-0 τον Εθνικό Γαζώρου

Ο Ηρακλής Ψαχνών όχι μόνο έμεινε αήττητος για 16ο συνεχόμενο παιχνίδι, αλλά έφτασε σε μία επαγγελματική νίκη επί του Εθνικού Γαζώρου και ανέβηκε στην δεύτερη θέση της Football League.

Συγκριτικά με τα προηγούμενα ματς, η ομάδα της Εύβοιας δεν ήταν τόσο καλή, αλλά είχε την ουσία. Και όπου ουσία βάλτε το γκολ του Χρήστου Ρούτση στο 14ο λεπτό (με συρτό αριστερό σουτ, έπειτα από απομάκρυνση των αντίπαλων αμυντικών). Οι φιλοξενούμενοι, πάντως, λίγο έλειψε να φύγουν με βαθμό, αφού η κεφαλιά του Δημήτρη Γαϊδαρτζή στο 85ο λεπτό πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γιώργου Σικαλιά.

Ηρακλής Ψαχνών (Βαζάκας): Γ. Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Μήτσης, Μπακομήτρος, Δήμου, Βανγκελί, Ρούτσης, Πέδρο (59′ Σέγκος), Ογιαρμπίντε (70′ Α. Σικαλιάς), Σεοταχούλ (86′ Αμέντολα).

Εθνικός Γαζώρου (Διλμπέρης): Αποστολίδης, Κοσμίδης, Κατσαβάκης, Κουκόλης, Μερεσιώτης, Σαββίδης (8′ Διαμαντίδης), Γεωργιάδης (56′ Γεωργιάδης), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Β. Κωνσταντινίδης, Ντε Πάουλα (42′ Σ. Κωνσταντινίδης)

Πηγή: Contra.gr