Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Ίκαρος – Πανελευσινιακός 74-84

Ίκαρος – Πανελευσινιακός 74-84

Πλήρωσε την αστοχία στις βολές και τα τρίποντα ο Ίκαρος.

Στο Α’ ημίχρονο Πανελευσινιακός κατάφερε να διατηρεί εξ αρχής το προβάδισμα περνόντας πολύ πιο εύκολα την μπάλα στο καλάθι. Το ημίχρονο έληξε 44-31 με την ομάδα της Χαλκίδας να μην μπορεί να βρει τρόπους να αντιδράσει.

Στο Β’ ημίχρονο ο Ίκαρος προσπάθησε να ανατρέψει το σκορ και στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να μειώσει στους 6 πόντους. Όμως η αστοχία στις βολές στοίχησε τη νίκη και η Ελευσίνα κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα.

Συμαντική ήταν η βοηθεια του κόσμου στην προσπάθεια της ανατροπής, ο οποίος γέμησε πάλι το κλειστό της Κανήθου.

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 31-44, 50-65, 74-84

Ίκαρος: Στρναντ 12(1τρ, 5ρ), Γκόβενς 13(3), Παπανικολόπουλος 3(1), Άσκα 15(6/10δ, 10ρ), Μανωλόπουλος 2, Σάτον 4(7ρ), Γκαγκαλούδης 8(0/6τρ), Μπορόβνιακ 1, Τολιόπουλος, Βουγιούκας 1, Μπεκ 15(2), Περσίδης

Πανελευσινιακός: Νίκου 11(2τρ, 3ρ, 6ασ), Παπαμακάριος 10(5ρ), Ρέιλι-Ρος 10(5ρ), Τζόουνς 8(2), Μαγκουνής, Φαγέ 12(1τρ, 6ρ), Μ