Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Ήττα για Α.Ο Χαλκίς. Νίκησαν τα Λουκίσια στο ντέρμπι με τον Ευβοϊκό

Ήττα για Α.Ο Χαλκίς. Νίκησαν τα Λουκίσια στο ντέρμπι με τον Ευβοϊκό

Ήττα για τον Α.Ο Χαλκίς  για την 16η αγωνιστική του 7ου ομίλου στην Δ’ Εθνική. Στο Ευβοϊκό ντέρμπι τα Λουκίσια επικράτησαν του Ευβοϊκού Αγ. Νικολάου με 2-1.

Η ομάδα της Χαλκίδας έχασε εκτός έδρας από τον Παναργειακό με 1-0. Το γκολ των γηπεδούχων σημειώθηκε με χτύπημα πέναλτι στο 33’. Στο ίδιο λεπτό ο Πέτσης που υπέπεσε στην παράβαση, αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Δουβίκας): Παλιγγίνης, Καστρίτης (72′ Κάπλατζης), Φλώρος, Μπόμπος, Φίλης, Κουτσοδήμος, Αγγελόπουλος (91′ Αϊβαλιώτης), Παπαϊωάννου, Τριμπόνιας, Καραγκούνης (46′ λ.τρ. Ισούφι), Ζίου

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχάλης Κασάπης): Καλέργης, Πέτσης, Τσατσαρώνης, Καραμπάς, Καφαντάρης (62′ Θωμάς), Ευσταθίου, Τσαλμάς, Παπακωντσαντίνου (75’Ζαφειρόπουλος), Μπλατσέρης (58′ Γκιόκας), Φελέκης, Τσοπεής

Στο τοπικό ντέρμπι της Εύβοιας μεταξύ των Α.Ο Λουκισίων και Ευβοϊκού Αγ. Νικολάου, νικήτης ανάδήχθηκε ο Α.Ο Λουκισίων με σκορ 2-1.

Τα Λουκίσια προηγήθηκαν στο 15’ με γκολ του Ευσταθίου, αλλά 3 λεπτά αργότερα ο Ευβοϊκός Αγ. Νικολάου ισοφάρισε  με γκολ του Τριανταφύλλου. Το τελικό σκορ σημειώθηκε μόλις στο 31’ αφού τα Λουκίσια ξαναπήραν το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Τσελέπη.

ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ (Γιώργος Λάμπρου): Ντελλής Κουτσαυλής, Δωβίνος, Κοροβέσης, Προβής, Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος (80′ Κοντάκης), Κωνσταντάκας (85′ Αποστόλου), Ντούμας, Ευσταθίου Α., Τσελέπης (46′ Ζαχαριάς)

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Δημήτρης Καλιακούδης) : Γεωργούσης, Κολιόπουλος Β. (27. λτρ. Τσούτης), Κολιόπουλος Κ. (69′ Χαλιώτης), Αυλωνίτης, Ρωμανός, Πατίλας, Τσιτλακίδης, Κούρας, Τριανταφύλλου, Ανέστης, Μπασούκος (66′ Ταυλαρίδης).