Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Αποτελέσματα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Στίβου ΠΠ-ΠΚΑ Νοτίου Ομίλου

Αποτελέσματα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Στίβου ΠΠ-ΠΚΑ Νοτίου Ομίλου

Το Σαββατοκύριακο 15-16/7 διεξήχθη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου ΠΠ-ΠΚΑ Νοτίου Ομίλου στη Πόλη μας. Ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ έλαβε μέρος με 14 αθλητές και αθλήτριες, εκ των οποίων 4 προκρίθηκαν στους τελικούς των αγωνισμάτων τους και 4 σκυτάλες 4Χ80Μ ΠΠ-ΠΚΑ και 4Χ300Μ ΠΠ-ΠΚΑ.

Αναλυτικά, την 6η θέση στα 1000μ ΠΠΑ κατέκτησε ο ΚΟΥΤΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ με χρόνο 2.47.27 που αποτελεί και νέο ατομικό του ρεκόρ. Την 7η θέση στο άλμα τριπλούν κατέκτησε ο ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ με επίδοση 11.83μ. Τη 10η θέση στα 300μ με εμπόδια κατέκτησε η ΡΗΓΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ με επίδοση 50.42 και τη 16η η ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ στο μήκος με επίδοση 4.78μ.

Την 9η θέση κατέκτησε η σκυτάλη 4Χ80μ ΠΠΑ και χρόνο 38.84 με τους ΑΚΡΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ-ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΣΤΑΜΑΤΗ-ΜΠΡΟΥΖΟ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟ και ΝΤΑΡΛΑ ΝΙΚΟΛΑ, στη 15η θέση με χρόνο 41.75 έφτασε η 4Χ80μ ΠΚΑ με τις ΛΟΥΚΑ ΣΤΑΜΑΤΕΝΙΑ-ΤΣΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ-ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΥ ΧΡΥΣΑ και ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ.

Η ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ αγωνίστηκε και στους προκριματικούς των 80μ και έκανε ατομικό ρεκόρ με 10.83. Επίσης τη 15η θέση στη σκυτάλη 4Χ300μ και χρόνο 2.43.83 κατέκτησαν τα αγόρια μας με τους ΝΤΑΡΛΑ ΝΙΚΟΛΑ-ΜΠΡΟΥΖΟ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟ-ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗ ΣΙΜΟ και ΚΟΥΤΟΥΛΗ ΧΡΗΣΤΟ.

Ενώ την 17η θέση κατέκτησαν τα κορίτσια μας στη 4Χ300μ με χρόνο 3.07.33 με τις ΛΟΥΚΑ ΣΤΑΜΑΤΕΝΙΑ-ΜΠΕΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΥ ΧΡΥΣΑ και ΡΗΓΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ.

Θα πρέπει σε αυτό το σημείο να ευχαριστήσουμε και τους 28 εθελοντές , αθλητές και αθλήτριες των ακαδημιών αλλά και του αγωνιστικού τμήματος του ΕΥΒΟΪΚΟΥ Γ.Α.Σ που βοήθησαν στη διοργάνωση αυτού του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος , αλλά και να συγχαρούμε τους προπονητές του Συλλόγου μας τον κ. ΜΠΟΣΙΝΑΚΗ ΧΡΗΣΤΟ, το κ. ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΠΕΤΡΟ, τη κα ΜΑΚΡΗ ΕΦΗ και τον κ. ΣΦΥΡΟΠΟΥΛΟ ΝΙΚΟ για τη συνεχή προσφορά τους όλα αυτά τα χρόνια.