Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / Ακόμα πιο κοντά στην κορυφή ο Ηρακλής Ψαχνών. Νίκησε 2-0 τον Θρασύβουλο

Ακόμα πιο κοντά στην κορυφή ο Ηρακλής Ψαχνών. Νίκησε 2-0 τον Θρασύβουλο

Εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ηρακλής Ψαχνών επικράτησε 2-0 του Θρασύβουλου και μείωσε στους 3 βαθμούς τη διαφορά από τον πρωτοπόρο Εργοτέλη.

Ο Γεράσιμος Χαϊκάλης έχασε πέναλτι στο 16ο λεπτό, φρόντισε όμως, να δώσει τέλος στη σεμνή τελετή με αριστερό σουτ στο 82′. Νωρίτερα ο Μάριος Σέγκος είχε ανοίξει το σκορ με κεφαλιά.

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Γ. Σικαλιάς, Ρεπετσάς, Δήμου, Βανγκελί, Ρούτσης, Μπακομήτρος (46′ Σέγκος), Ζουλιώτης, Α. Σικαλιάς, Γέσιτς, Ογιαρμπίντε, Χαϊκάλης.

Θρασύβουλος (Στάθης Σταθόπουλος): Σταυριανός, Σύρος, Αρκουμάνης, Καλογιάννης, Σταυροθανασόπουλος, Πλαβούκος, Σερέπας, Πάνος, Αγκόλι, Σκαματζούρας, Καλαμιώτης.

Πηγή: contra.gr