Αρχική / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΧΑΛΚΙΔΑ | ΕΥΒΟΙΑ / ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ Ε. ΔΕΠΑΣΤΑΣ 2017

ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ Ε. ΔΕΠΑΣΤΑΣ 2017

Το Σάββατο 10/6/17 έγιναν στο Δημοτικό Στάδιο Σχηματαρίου οι Αγώνες Στίβου Ε. Δεπάστας. Ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ συμμετείχε με 17 αθλητές και αθλήτριες όλων των κατηγοριών. Αναλυτικά:

Στα 100μ Ανδρών ο Φρατζής Βασίλης έτρεξε σε χρόνο 11.24 που αποτελεί ατομικό του ρεκόρ και όριο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών και κατέκτησε την 6η θέση . Επίσης στα 100μ ατομικό ρεκόρ έκανε και ο Παίδας Γαραντζόγιαννης Γιώργος  με χρόνο 12.03. Πολύ καλή εμφάνιση στο ίδιο αγώνισμα έκανε και ο βετεράνος πια αθλητής του Συλλόγου μας  Σφυρόπουλος Κώστας με χρόνο 12.47.

Στα 100μ Γυναικών την 7η θέση κατέκτησε η Καραδήμου Σοφία με χρόνο 12.99 που αποτελεί ατομικό της ρεκόρ και το όριο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων. Στο ίδιο αγώνισμα αγωνίστηκε και η Ρώσση Όλγα με χρόνο 13.68 αλλά και η Λούτα Αναστασία με χρόνο 13.78

Στο μήκος Πανκορασίδων η Γιαμαρέλου Παρασκευή κατέκτησε τη 4η θέση με επίδοση 5.20μ που αποτελεί νέο ατομικό της ρεκόρ

Στα 80μ Πανκορασίδων η Μπουλούκου Σωτηρία έτρεξε σε χρόνο 11.12, η Λούκα Σταματένια σε χρόνο 11.26, η Τσούτση Μαρία που είναι και η μικρότερη σε χρόνο 11.34 που αποτελεί ατομικό της ρεκόρ και η Γιαμαρέλου Χρύσα σε χρόνο 11.35.

Στα 80μ Παμπαίδων ο Μελίτας Γιώργος κατέκτησε την 8η θέση με χρόνο 10.40, ο Ντάρλας Νικόλας την 9η με χρόνο 10.42 και ο μικρότερος σε ηλικία Στάυρου Χάρης σε χρόνο 11.12

Στα 150μ Παμπαίδων ο Μπρούζος Παλαιολόγος έκανε ατομικό ρεκόρ με χρόνο 19.49, ενώ στο ίδιο αγώνισμα Πανκορασίδων η Ρήγα Χριστιάννα έκανε και αυτή ατομικό ρεκόρ με χρόνο 21.32