Δείτε Γρήγορα:
Home / ΧΑΛΚΙΔΑ. / ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ | EVENTS / ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ | ΧΑΛΚΙΔΑ / Οι καλλιτέχνες και το πρόγραμμα του 2ου Φεστιβάλ Λαμπατέρια στα Έρια
Οι καλλιτέχνες και το πρόγραμμα του 2ου Φεστιβάλ Λαμπατέρια στα Έρια

Οι καλλιτέχνες και το πρόγραμμα του 2ου Φεστιβάλ Λαμπατέρια στα Έρια

Ο Καθρέφτης για 2η συνεχή χρονιά διοργανώνει το 3ήμερο Φεστιβάλ Λαμπατέρια στους μαγευτικούς καταρράκτες «Έρια» στους πρόποδες του όρους «Δίρφυς». Με πάνω από από 100 καλλιτέχνες (μουσικούς – ηθοποιούς – χειροτέχνες – χειροπράκτες – entertainers – χορευτές – εικαστικούς κ.α.) και τη σύμπραξη & συμπαράσταση της ομάδας gENERATORS και των τοπικών πολιτιστικών ομάδων των Καθενών επιστρέφουμε σε έναν μαγευτικό τόπο που μας έχει χαρίσει αμέτρητες στιγμές χαράς και δημιουργίας με σκοπό να μοιραστούμε νέες εμπερίες με ακόμα περισσότερους ανθρώπους! Live bands and acts, dj sets, performances, εκθέσεις, σεμινάρια, δραστηριότητες προβολές και ένα υπέροχο φυσικό τοπίο σας περιμένουν αναβράζοντας στη δύνη της έκφρασης και της δημιουργίας. 3 ημέρες, 3 stages, 100+ καλλιτέχνες, 52+ ώρες ακατάπαυστης ψυχαγωγίας και διασκέδασης!

«Lampateria» Festival 2016 (2-4 Sept.) – Evia

Time Table

Satyr Main Stage:

Friday 2 Sept.

* Narcosis – Their Methlab – 10 Code – Barayanka – Missing Fluids – Chilly Bay *

(Post Rock – Hard Rock – Folk Rock – Electro jazz – Space Rock)

Saturday 3 Sept.

* Kilimanjaro – Psychotropica – Assoi tou Salvador – Trip Fall -Relocate – No Man’s Land *

(Reggae – Cumbia – Swing – Trip Hop – Electro jazz)

Sunday 4 Sept.

* Αέρα Πατέρα – Άννα Γούλα – Bandallusia – Mαντάρα Project – Νεφούρια *

(Eλληνικά παραδοσιακά – Ρεμπέτικα – Άλλα)

dRY tECHNO sTAGE:

* dAY 1 :

1) pRODIGAL sON [11:59 – 02:00] 2) vAN mORPH [02:00 – 04:00] 3) sPIROS kALOUMENOS [04:00 – 06:00] 4) dENNIS bUNAS [06:00 – 08:00] 5) sYAN [08:00 – 10:00] 6) gEORGE tOUNISIDIS [10:00 – 12:00]

* dAY 2 :

1) 悲しい沈黙 (LIVE) [16:59 – 18:00] 2) fAYEK [18:00 – 20:00] 3) dRG4U [20:00 – 22:00] 4) sANITER [22:00 – 00:00] 5) mANU [00:00 – 02:00] 6) dEEP dELUSION [02:00 – 04:00] 7) sOFTCORE [04:00 – 06:00] 8) mATIS [06:00 – 08:00]

* dAY 3 :

1) rANDOM b2b jO cODE [08:00 – 10:00] 2) pRE sIZLA [10:00 – 12:00] 3) mODOK [12:00 – 14:00] 4) cOMET [14:00 – 16:00] 5) cOLIN [16:00 – 18:00] 6) lEITO & fORESTER [18:00 – 00:00]

River Stage:

Το Riverstage βρίσκεται στους καταρράκτες των Ερίων κάτω απ τη σκιά των πλατάνων.

Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου

20:00 – 22:00 A.I.A. (UptempoSet)
22:00 – 00:00 Cabeiri (Twilight Uptempo&Psybient)
00:00 – 02:00 Cydelix (Live)
02:00 – 04:00 Feel71 (Analogue Ambient Live)
04:00 – 06:00 Rollit (Chill – Dub)
06:00 – 08:00 Naturelement (Ambient Live)

Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου

08:00 – 10:00 MichaelMag (Space Ambient Live)
10:00 – 12:00 Black Lesbian Fishermen (Live experimental Sounds)
12:00 – 14:00 DaLia (DjSet)
14:00 – 16:00 Red &Vamvakas(b2b DjSet)
16:00 – 19:00 A.I.A.(Downtempo set)
19:00 – 20:00 Deeply Unexpected (Ambient/Chilloutset)
20:00 – 21:00 Broken Welles (Live Analogue Controllers with Bass loops – Projection)
21:00 – 22:00 Constantine Y(Atmospheric Guitar with Loops – Projection)
22:00 – 23:00 Space Scavengers(Dub Techno Live Set)
23:00 – 00:00 Spinnet(Atmospheric Drum & Bass Live Set)
00:00 – 01:00 One Arc Degree (Fast tempo Atmospheric set)
01:00 – 03:30 Djane ISIS(Chill Out)
03:30 – 06:00 Junior X(Ambient, Deep, Atmosphere Music, Cinematic Soundscapes)
06:00 – 08:00 Exosomatika(Ambient, Deep, Atmosphere Music, Cinematic Soundscapes)

Kυριακή 4 Σεπτεμβρίου

08:00 – 10:00 Natural Reaction Sound System & Selector Piranhas (World, dub, Roots, Reggae)
10:00 – 12:00 Anas (Nature Soundscapes)
12:00 – 13:00 Smack (Live)
13:00 – 14:00 Vasileiou (Live Guitar Loops)
14:00 – 16:00 EchosenseProjekt (Ambient, DubTechno, Deep, Atmosphere Music, Cinematic Soundscapes)
16:00 – 18:00 Anna Stereopoulou (Live)(Experimental, Ambient, Electroacoustic, Jazz, Psychedelic, Psychoacoustic)
18:00 – 19:00 Georgiou (Experimental sounds)
19:00 – 22:00 Junior X (Electronic, Futuristic, Minimal, Organic, PsyTechno)
22:00 – 00:00 2200 Projekt (Live Dj Set) (deep and intelligent minimal/electronica with strong lashings of musicality and futuristic sound design)
00:00 – …… Outro Set For Unity And Love In The World

llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Σεμινάρια – Διαλέξεις – Προβολές

Healing Area

Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου

12:00 – 14:00 Διάλεξη / Ηχοπερίπατος από την Άννα Στερεοπούλου
17:00 – 18:30 Eπαφή με τον ανατολίτικο χορό (Ιωάννα Νίνου)
18:30 – 19:30 Παραμύθι για ενήλικες & Σαμανικός Διαλογισμός (Άννα Δαμίγου)

Κυριακή 4 Σεπτεμβρίου

16:00-17:30 Hatha Yoga με τον Πέτρο Βασιλείου
17:30 – 18:30 Kαθαρισμός και ενεργοποίηση chakra με τη χρήση εκκρεμούς (Έλενα Ke Koza)
18:30 – 19:00 Παραμύθι για παιδιά & βιωματικό παιχνίδι  (Άννα Δαμίγου)
18:30 – 19:30 Θεραπευτικό Άγγιγμα (Μαρία Γκάτσου – Πηνελόπη Μητσακάκη)

Σεμινάρια

Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου

14:00 – 15:30 Κατασκευή χρηστικών αντικειμένων με υλικά που έχουμε στο σπίτι (Δέσποινα Ζορπά)

Κυριακή 4 Σεπτεμβρίου

12:00 – 14:00 Bιομηχανική παραγωγή κλωστικής Κάνναβης στην Ελλάδα (Βαγγέλης Ματράκας)

Θέατρο

Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου

19:00 – 20:00  Παίζοντας με τον Έρωτα & τη Μοναξιά – Από τις ομάδες του Καθρέφτη: «Θεατρικοί Πειραματισμοί» & «Αναλόγιο»

Έκθεση Χειροτεχνών

Aμαλία Κοντογιάννη – Μακραμέ, προϊόντα μελιού
Άννα Δαμίγου – Κόσμημα με βότσαλα
Άννα Παριση – Ζωγραφική σε ξύλο
Γιάννης Μαυρίδης – Δημιουργίες από Ιπποφαές
Γιώργος Γκίκας – Κόσμημα από οστά κοκαλα και μαλεσιανά κοσμήματα
Δέσποινα Ζορπά – Υφασμάτινες Δημιουργίες
Δημήτρης Κονιάρης – Χειροποίητα σαπούνια και ρακί
Θεοφάνης Καλαμιγάκης – Κόσμημα από χαρτί
Καραπετάκος Γιώργος – Δημιουργίες από ξύλο
Κατερίνα Σαμαρά – Σαπούνια
Μαρία Γκάτσου – Κόσμημα με μέταλο
Μαριλένα Σκόνδρα – Αριστείδης Μιχαήλ – Χειροποιητο κοσμημα και χειρ/τες δερμάτινες θήκες καπνού
Ματράκας Βαγγέλης – Κεραλοιφές και κόσμημα από κάνναβη
Νίκος Χαρώνης – Φυσικά προϊόντα
Ορέστης Λουκέρης – Κεραλοιφές, προϊόντα μελιού
Ρουλα Κανελοπουλου – Κόσμημα από σίδερο
Χρυσουλα Αθανασιαδου – Κόσμημα από ύφασμα

Στο χώρο θα λειτουργήσει μπαρ και θα υπάρχει φαγητό σε πολύ οικονομικές τιμές, άνετος χώρος για camping και τουαλέτες.

Πρόσβαση στο χώρο:

ΧΑΛΚΙΔΑ – ΚΑΘΕΝΟΙ (πλησιέστερο χωριό στα Έρια)
Χαλκιδα – Καθενοί: 06:00 & 14:00
Καθενοί – Χαλκίδα :14:45 & 19:45

ΧΑΛΚΙΔΑ – ΣΤΕΝΗ:
Καθημερινά: 6.00, 11.00, 14.00, 16.00, και 19.00
Το Σάββατο: 6.00, 11.00, 14.00 και 19.00
Την Κυριακή: 7.00, 14.00 και 19.00

Τηλέφωνο ΚΤΕΛ Ευβοίας (Χαλκίδα): 2221020400, 22210-22640, 22210-22436

handcrafts  healing

 

 

Πηγή:Lampateria.gr

Σχόλια

comments

About Halkida.gr Team

Καλώς ήρθατε στο halkida.gr! | Επικοινωνήστε μαζί μας μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: info@halkida.gr | ΧΑΛΚΙΔΑ, ΕΥΒΟΙΑ, ΝΕΑ, ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ, ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΔΡΑΣΕΙΣ, ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ, ΚΤΕΛ